AKTUALNOŚCI


2015-02-26 - 7 CoCArt Music Festival 2015

CoCArt Music Festival to wielka uczta dla fanów szeroko rozumianej muzyki awangardowej. Już siódmy raz w toruńskim CSW zagrają artyści z różnych zakątków świata uprawiający muzykę elektroakustyczną, eksperymentalną, postindustrialną i improwizowaną. Festiwal rozpocznie się 26 lutego w Klubie NRD - koncertami kilku polskich artystów tworzących muzykę elektroniczną. Dwa główne dni festiwalowe realizowane będą tradycyjnie w budynku toruńskiego CSW - w sali kolumnowej czyli tzw. "kościele". To niezwykłe miejsce oraz wnikliwy dobór artystów sprawią, że festiwal będzie naprawdę wielkim świętem współczesnej muzyki.

Źródło: www.csw.torun.pl/cocart

7 CoCArt Music Festival 2015

2015-01-23 - WORLD PRESS PHOTO 2014

W tegorocznym konkursie World Press Photo wzięło udział 5754 fotografów z całego świata. Międzynarodowe jury składające się z grupy czołowych specjalistów oceniało 98671 zdjęć. Nagrody przyznawane były w ośmiu następujących kategoriach: Contemporary Issues, Daily Life, General News, Nature, Observed Portraits, Sports, Spot News, Staged Portraits. W każdej z nich wyróżniono pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Wyniki zostały ogłoszone 14 lutego.


Źródło: www.csw.torun.pl/cocart

WORLD PRESS PHOTO 2014

2014-10-18 - 12 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY "TOFIFEST"

Przez dziewięć dni - od 18 do 26 października - będzie można obejrzeć około 150 filmów. W tym roku na festiwal przyjedzie aż setka gości. Wśród nich Danuta Szaflarska, Jerzy Hoffman i Daniel Olbrychski.

Źródło: www.nowosci.com.pl

12 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY

2014-10-17 - Alfredo Jaar / Brzmienie ciszy

"Brzmienie ciszy", jedna z najsłynniejszych, monumentalnych i poruszających instalacji słynnego chilijskiego artysty Alfredo Jaara, będzie głównym punktem jego pierwszej wystawy indywidualnej w Polsce, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Alfredo Jaar / Brzmienie ciszy

2014-04-11 - ARENA

Artyści:

Aderemi Adegbite, Manolis Anastasakos & Alexandros Vasmoulakis, Mirosław Bałka, Guy Ben-Ner, Joseph Beuys, Victor Ehikhamenor, Ninar Esber, Hans-Peter Feldmann, Edy Ferguson, Dor Guez, Chaja Hertog & Nir Nadler, Adelita Husni-Bey, Jannis Kounellis, Oliver Laric, Cristina Lucas, Maha Maamoun, Jumana Manna & Sille Storihle, Jasmina Metwaly, Gustav Metzger, Avi Mograbi, Anna Moreno, Ciprian Mureşan & Gianina Cărbunariu, Ima-Abasi Okon, Itamar Rose, Roee Rosen, Michal Rovner, Justyna Scheuring, Ruti Sela & Maayan Amir, Marinella Senatore, Katharina Sieverding, Łukasz Surowiec, Adrian Tranquilli, Zbyszko Trzeciakowski, Adejoke Tugbiyele, Mona Vatamanu & Florin Tudor, Andrzej Wasilewski, Wooloo, Zafos Xagoraris

ARENA

2011-06-25 - 9 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY TOFIFEST 2011

9. edycja festiwalu stawia sobie jeden cel - wpuszczenie "pozytywnego wirusa" filmowego w krwioobieg kultury polskiej. Wirus będzie oczywiście mocno "niepokorny" jak i cały Tofifest. Niepokorność to kręgosłup ideologiczny Festiwalu, to odwaga pokazywania dorobku nieszablonowych twórców, wciąż niepoznanych kinematografii, zaskakującego łączenia w programie różnych esencji X Muzy - mówi Kafka Jaworska, dyrektor Tofifest. I dodaje: To właśnie nasz wrodzony, twórczy niepokój powoduje, że jesteśmy niepowtarzalni. Nie jesteśmy produktem festiwalowym, ale naturalnym "handmade" festiwalem. Od początku do końca.

9 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY TOFIFEST 2011

2011-03-25 - 3 CoCArt Music Festival 2011

25-26.03

III edycja festiwalu audiowizualnego CoCArt częściowo opiera się na programie ubiegłorocznym, którego z racji żałoby narodowej nie udało się zrealizować. W tym roku na imprezie zagra także kilku artystów, którzy po raz pierwszy odwiedzą Toruń.

CoCArt Music Festival to niezwykły, unikalny w tej części Europy festiwal, łączący nowe trendy we współczesnej muzyce eksperymentalnej o charakterze elektronicznym i elektroakustycznym z projektami opartymi o estetyczną waloryzację multimediów, traktowanych jako pełnoprawny komponent działania twórczego.

3 CoCArt Music Festival jest twórczą kontynuacją dwóch poprzednich edycji CoCArt Music Festival, które odbyły się w CSW w Toruniu i zostały objęte w 2008 r. patronatem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego, a w 2009 r. Europejskiego Roku Innowacyjności.

W ramach festiwalu, w ostatni weekend marca 2011 r., zaprezentują się artyści integrujący muzykę, obraz i sztukę performance. Głównymi wydarzeniami 3 CoCArt Music Festival będą - podobnie jak podczas poprzednich edycji - koncerty audiowizualne w garażu podziemnym budynku CSW w Toruniu.

Źródło: www.csw.torun.pl/cocart

3 CoCArt Music Festival 2011

2011-01-16 - 8 Mistrzostwa Torunia w Speedway'u na Lodzie

Mistrzostwa Torunia w speedway’u na lodzie odbędą się w niedzielę, 16 stycznia, o godzinie 17 na lodowisku TOR-TOR. Na liście Starowej znajdują się zawodnicy i wychowankowie toruńskiego klubu, a także m.in. Sławomir Drabik, mistrz sprzed roku.
Gośćmi honorowymi imprezy będą Tomasz Gollob i Wiesław Jaguś.

Lista startowa:
1. Mirosław Kowalik
2. Jacek Krzyżaniak
3. Emil Pulczyński
4. Kamil Pulczyński
5. Mariusz Puszakowski
6. Adrian Miedziński
7. Grzegorz Walasek
8. Adam Skórnicki
9. Sławomir Drabik
10. Mateusz Kowalczyk
11. Stanisław Burza
12. Jacek Rempała
13. Mateusz Bubel
14. Mateusz Lampkowski
15. Tomasz Jędrzejak
16. Michał Szczepaniak
17. Artur Mroczka

Żródło: www.sportowefakty.pl

8 Mistrzostwa Torunia w Speedway'u na Lodzie

2010-11-27 - Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Po raz kolejny Caritas Diecezji Toruńskiej organizuje inauguracje WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM, która w tym roku pod hasłem "Zapalmy dzieciom światło nadziei" odbędzie się tradycyjnie na lodowisku TOR-TOR w dniu 27 listopada o godz. 11.00.

Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

2010-11-18 - Międzynarodowy Festiwal Multimedialny POLE WIDZENIA / POLE SŁYSZENIA

18-20.11.2010

Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU w Toruniu
Ideą przewodnią audio-wizualnego festiwalu jest INTERPRETACJA MUZYKI FRYDERYKA CHOPINA. Wydarzenie koncentruje się wokół fenomenu kompozycji wybitnego Polaka zestawionych z sztuką nowych mediów. Wielopłaszczyznowość inspiracji muzyką Chopina zawrze się w jej ścisłej relacji ze sztukami wizualnymi, a innowacyjny charakter festiwalu określi jej związek z aktualnymi trendami w sztuce, takimi jak: DVJ-ing, instalacje interaktywne czy multimedia.

Na festiwal zaproszono wielu znakomitych artystów, poruszających się w obszarze muzyki współczesnej i animacji (Jarosław Kapuściński), sfery DVJ (Antistatic Family, An On Bast), muzyki elektronicznej i akustycznej (Rafał Kołacki, Jacek Doroszenko) czy instalacji interaktywnej (Ksawery Kaliski). Wspólnie stworzą oni spektakl, który poprzez swoją różnorodność udowodni uniwersalizm kompozycji Chopina.

Źródło: www.csw.torun.pl

Międzynarodowy Festiwal Multimedialny POLE WIDZENIA / POLE SŁYSZENIA

2010-11-11 - GĘSINA NA ŚW. MARCINA

Festyny i kiermasze odbędą się w czwartek 11 listopada w Bydgoszczy (Wyspa Młyńska), Toruniu (Nowy Rynek), we Włocławku (Delegatura Urzędu Marszałkowskiego), w Rypinie (skwer przy Rypińskim Centrum Promocji i Kultury), Grudziądzu (cytadela) i Inowrocławiu (Mątwy, ul. Poznańska 345). Cel: powrót gęsiny na polskie stoły i zachęta do rodzinnego biesiadowania. Będzie można skosztować regionalnych smakołyków, jak półgęsek czy czernina, bądź kupić mięso (musi pochodzić z jednorocznego chowu - wtedy jest najlepsze) i przygotować potrawy samemu. Festyny odbędą się w godz. 11-16, wstęp wolny.

Źródło: www.wyborcza.pl

GĘSINA NA ŚW. MARCINA

2010-10-21 - Koncert Waldemara Malickiego z zespołem w Sali Wielkiej DWORU ARTUSA w Toruniu

Waldemar Malicki jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, po czym doskonalił swe umiejętności na seminariach mistrzowskich u Paula Badury-Skody w Wiedniu . Na koncertach galowych wykonuje własny, autorski program pełen muzycznego humoru i wirtuozostwa. Wykonuje również specjalne recitale humoru muzycznego wzbudzając sympatię m.in. publiczności polskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Posiada rzadko spotykaną obecnie zdolność improwizowania na zadane tematy.

Koncert Waldemara Malickiego  z zespołem w Sali Wielkiej DWORU ARTUSA w Toruniu

2010-10-16 - Występ Kabaretu pod Wyrwigroszem w Giżycku

Polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów.

W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, Teleekspressie, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich.
Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia.

W lutym 2008 kabaret nagrał wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech i zatytułowaną "Donald marzy". Utwór wykonany został w programie "Pojedynek nie na żarty" TVP 2 i zyskał rozgłos dzięki upowszechnieniu przez portale YouTube i Joe Monster.

Występ Kabaretu pod Wyrwigroszem w Giżycku

2010-10-02 - Koncert Gordona Haskella

Gordon Haskell był najjaśniejszą gwiazdą tegorocznych, już piątych „Anielskich Spotkań”. Zaśpiewał w sobotę w Teatrze Horzycy. Nieco wcześniej na specjalnej konferencji prasowej o swojej współpracy z King Crimson sprzed 40 lat mówił dość niechętnie. Przyznał, że czasem nadal myśli d tym jak uderzyć Roberta Frippa prosto w nos. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że obaj panowie nie przepadają za sobą.

Źródło: NOWOŚCI 04.10.2010

ZDJĘCIA Z IMPREZY

Koncert Gordona Haskella

2010-09-25 - 550-lecie miasta NIESZAWY

25 września w Nieszawie przy pięknej pogodzie i licznym udziale mieszkańców oraz gości odbył się finał uroczystości urodzinowych miasta, z okazji 550. rocznicy jego III lokacji. Zawitał król Kazimierz Jagiellończyk ze świtą, zaprezentował się nieszawski Zespół Muzyki Dawnej, wystąpiły gwiazdy polskich scen operowych i operetkowych, usłyszeliśmy rytmy latynoamerykańskie. To tylko niektóre punkty jubileuszowego programu.

Źródło: www.nieszawa.pl

ZDJĘCIA Z IMPREZY

550-lecie miasta NIESZAWY

2010-08-07 - Eliminacje do Mistrzostw Świata STRONGMAN (TVN)

Jak to podnieść ? – wielokrotnie zastanawiali się uczestnicy eliminacji do Mistrzostw Świata Strongman 2010, rozgrywanych w sobotę na płycie toruńskiej Motoareny.
Zawody przyniosły sukces Polakom, których dwóch wywalczyło awans do zawodów finałowych w Sun City w RPA. Są nimi Robert Szczepański i Janusz Kułaga, którzy zajęli odpowiednio drugą oraz trzecią pozycję w zawodach. Lepszy był jedynie Litwin Vitautas Lalas.

Źródło: NOWOŚCI 09.09.2010

ZDJĘCIA Z IMPREZY

Eliminacje do Mistrzostw Świata STRONGMAN (TVN)

2010-07-11 - II Runda Profiauto Drift Open

Serdecznie zapraszamy na II Rundę PROFIAUTO DRIFT OPEN która odbędzie się w dniach 10-11.07.2010 roku (dzień 10.07 jest zamknięty dla publiczności) na Torze Coloseum Motosport przy ulicy Bielańskiej 65 w Toruniu. Tradycyjnie stawiamy na luźną, niepowtarzalną atmosferę oraz zapewniamy zawodnikom mnóstwo czasu na trening, a widzom niezapomnianych przeżyć podczas Drift Taxi.
Zawodnikom bez licencji PFD przypominamy, że mogą na naszych zawodach zdobyć punkty w ramach Pucharu Polski, które będą im potrzebne do jej uzyskania.

( emisja w TVN Turbo 15.07.2010 )

ZDJĘCIA Z IMPREZY

II Runda Profiauto Drift Open

2010-06-26 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST 2010

Widzowie „Tofifestu” będą mieli m.in. okazję obejrzeć najnowszy film Macieja Ślesickiego „Trzy minuty. 21.37” z Bogusławem Lindą w roli głównej. Aktor przyjedzie zresztą na festiwal, na którym odbierze specjalną nagrodę Złotego Anioła za niepokorność w polskim kinie. Widzowie będą mogli obejrzeć również inne filmy z jego udziałem, m.in. „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego i „Dantona” Andrzeja Wajdy.

Źródło: NOWOŚCI 25.06.2010

ZDJĘCIA Z IMPREZY

Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST 2010

2010-04-16 - III Cocart Festival

16-17.04.2010

Podstawowym założeniem organizatorów jest prezentacja nowych trendów we współczesnej sztuce dźwiękowej i wizualnej w warunkach jej wzajemnego oddziaływania i uzupełniania się. W ramach międzynarodowego wydarzenia zaprezentują się artyści integrujący muzykę, obraz i sztukę performance. Głównymi wydarzeniami III CoCArt Music Festival będą - podobnie jak podczas poprzednich edycji - koncerty audiowizualne w garażu podziemnym budynku CSW "Znaki Czasu", a także instalacje audio-wizualne, pokazy edukacyjne, panel dyskusyjny oraz imprezy after party.

Źródło: www.musicnews.pl

3 CoCart Music Festival ZOSTAŁ ODWOŁANY Z POWODU KATASTROFY RZĄDOWEGO SAMOLOTU I OGŁOSZENIA ŻAŁOBY NARODOWEJ

III Cocart Festival

[ POKAŻ NAJNOWSZE WPISY ]

[ Liczba odwiedzin: 127892 ]